A Real gálázott

Ugrás egy másik naplóhoz!

Tartalomjegyzék
A napló közvetlen linkje:

A Bajnokok Ligája G-csoportjában a Real Madrid már a szünetben 2–0-ra vezetett az Ajax vendégeként, végül simán, 4–0-ra győzött az ezúttal nagyon gyengén játszó amszterdamiak ellen. A „királyi gárda” ezzel a sikerrel biztosította csoportelsőségét.

A Real Madrid biztos továbbjutóként megengedhette magának, hogy néhány alapemberét pihentesse, így kerülhetett a kezdőbe például Pedro León, aki Milánóban pontot érő gólt szerzett a hosszabbításban. Most már a 6. percben betalálhatott volna, ám lövését Vertonghen blokkolta.

A találkozó érdekessége, hogy a vendégeknél ezúttal is kezdőként lehetőséget kapó Iker Casillas a 108. BL-meccsén lépett pályára, így Oliver Khant megelőzve ő lett a legtöbbször lehetőséget kapó kapus a Bajnokok Ligájában.

A mérkőzésen az Ajaxnak lett volna sokkal nagyobb szüksége a három pontra, ám a Real kezdett aktívabban, Pedro León helyzete után Mesut Özil előtt is jó lehetőség adódott a gólszerzésre, ám a hazai védők ezúttal is jó helyen álltak.

A 21. percben Cristiano Ronaldo hisztizett egy sort, ám ezúttal nem biztos, hogy alaptalanul, mivel Van der Wiel belépőjénél úgy került a földre a tizenhatoson belül, hogy a holland játékos a labdát nem találta el.

A 36. percben egy védelmi hibát kihasználva ÖZIL sarkalt Karim Benzema elé, aki 15 méterről a bal felső sarokba helyezett (0–1).

A kapott gól megzavarta az Ajaxot, a Real Madrid még az első félidőben növelni tudta előnyét.

Cristiano Ronaldo szabadrúgása után még levágódott a védőkről a labda, ám Arbeloa hatalmas erővel, közel harminc méterről a hazai kapuba bombázott (0–2).

A második félidő is Real-helyzettel kezdődött: Cristiano Ronaldo lépett ki a védők között, lövésébe azonban beleért Stekelenburg, így szögletre pattant a labda.

Marcelo nevéhez is fűződött egy szép jelenetsor, a brazil egy látványos cselsorozattal kígyózott át az Ajax-védők között, de végül nem alakult ki belőle helyzet. A Real lendülete a folytatásban sem hagyott alább.

A 70. percben Cristiano Ronaldo Di María keresztlabdáját az ötös bal sarkáról a hosszú alsóba lőtte (0–3).

A 80. percben Di María buktatása után tizenegyeshez jutottak a vendégek, a büntetőt Ronaldo értékesítette (0–4).

A hajrában a játékvezető második sárga lapja után (amit azért kapott, mert szabadrúgásnál nem rúgta el időben a labdát) kiállította Xabi Alonsót. A lefújás előtt még Sergio Ramos is szándékosan kiállíttatta magát, így a következő, immár tét nélküli csoportmeccset mindkettejüknek ki kell hagyni, viszont a nyolcaddöntőben biztosan pályára léphetnek (már ha egymeccses eltiltást kapnak…).

Az eredmény már nem változott, sikerével biztosan csoportelsőként jut tovább a Real Madrid.